Andrzej Sapkowski „Sezon Burz”

Kim jest Geralt z Rivii? To wiedźmin, znany także jako Biały Wilk, który jest dzieckiem czarodziejki i wojownika. Został on wychowany w wiedźmińskim Siedliszczu ? Kaer Morhen ? gdzie wyszkolił się w sposób nadludzki, zarówno w możliwościach fizycznych, jak i w możliwościach psychicznych, a do tego przeszedł niekompletną mutację, dzięki której zachował cechy swej ludzkiej osobowości.

Jako jedyny przetrwał próbę gór w wieku dziecięcym, przetrwał próbę traw i próbę snów oraz zaczął prawdziwy wiedźmiński trening. Gdy już na wiedźmina został natomiast pasowany ? wyruszył na szlak, aby chronić ludzi przed bestiami wszelakimi ? co jest przyczyną wszystkich jego przygód, jakie Andrzej Sapkowski ? autor sagi wiedźmińskiej ? swoim czytelnikom serwuje.

Sezon burz

sezon-burz?Sezon burz? jest natomiast kolejną propozycją, która wciąga czytelnika w ten piękny świat, aczkolwiek ? jak sam Sapkowski podkreśla ? mamy tu do czynienia z czymś zupełnie innym. Owszem, ponownie spotykamy Geralta, ponownie jest on w wirze różnych przygód, ponownie wdaje się w bójki i ponownie przemierza przez świat z ze swym towarzyszem Jaskierem i jego ukochaną, ale ? w przeciwieństwie do poprzednich części ? nie jest to ani prapoczątek, ani kontynuacja. ?Sezon…? w swej odrębności jest więc doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy z wiedźminem chcą się poznać, ale którzy nie wiedzą, na jaką część się zdecydować. Pioruny się błyskają, burze grzmią, a czytelnik zostaje porwany do świata czarodziejskich i królewskich intryg, obok którego nie da się przejść obojętnie.

404 strony wspaniałej lektury

Książka jest zatem wspaniała i co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Czyta się ją świetnie i szybko, ale to nie koniec, ponieważ wraz z ostatnią stroną, czytelnik ma ochotę na zdecydowanie więcej. Reasumując, wiedźmin powraca w świetnym stylu i istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że znów podbije serca zainteresowanych jego żywotem, a Andrzej Sapkowski po raz kolejny potwierdza swój kunszt pisarski i swoją pozycję lidera w działach fantasy.

Gdzie kupić?

Sezon Burz, kolejną część Wiedźmina możesz kupić w księgarniach empik.com oraz gandalf.com.pl.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (2 ocen)
Andrzej Sapkowski "Sezon Burz", 3.0 out of 3 based on 2 ratings

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastyka

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje