Alice Hoffman „Gołębiarki”

Urodzona w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym drugim roku Alice Hoffman od lat cieszy się opinią jednej z najlepszych amerykańskich powieściopisarek. O wielkiej popularności i ogromnym uznaniu, jakie stały się jej udziałem świadczy najlepiej fakt, że trzy z jej powieści zostały z ekranizowane.

Każda kolejna powieść Alice Hoffman, jakie trafiają na półki księgarń z całego świata cieszy się wielkim zainteresowaniem czytelników. Nie inaczej na pewno będzie w przypadku kolejnej pozycji w dorobku tej wielkiej powieściopisarki ? chodzi tutaj o książkę Gołębiarki, która do sprzedaży w naszym kraju trafi pod koniec września tego roku. Czego mogą spodziewać się ci, którzy sięgną po Gołębiarki?

Tak jak w pozostałych powieściach Hoffman, na pewno znajdzie się tutaj miejsce na wzruszającą historię i ukazanie ludzkiego dramatu. Jak wynika z zapowiedzi wydawcy, akcja Gołębiarek dziać się będzie w pierwszym wieku naszej ery, a wydarzenia przedstawione w książce nawiązywać będą do autentycznej historii, jaka zdarzył się w wówczas w położonej wśród gór twierdzy Masada, gdzie garstka Żydów musiała bronić się przed atakami Rzymian. Jak wiadomo z przekazów historycznych, oblężenie przeżyło zaledwie kilka osób ? pięcioro dzieci oraz dwie kobiety.

Alice Hoffman w swojej nowej powieści nawiązuje do tych tragicznych wydarzeń, czyniąc bohaterkami cztery kobiety, z których każda ma zupełnie inne życie ? w czasie oblężenia jednak ich losy splatają się ze sobą w zupełnie nieoczekiwany sposób. Kobiety muszą teraz wspólnie walczyć o przetrwanie oraz opiekować się znajdującymi w twierdzy gołębiami pocztowymi, bowiem to właśnie dzięki tym ptakom Masada ma jeszcze jakąkolwiek łączność ze światem. Rekomendację dla Gołębiarek wystawiły takie osobistości, jak między innymi Toni Morrison czy Jodi Picoult.

Kup teraz: www.empik.com/golebiarki-hoffman-alice,p1066288445,ksiazka-p

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Ulka pisze:

    Alice Hoffman to jedna z moich ulubionych pisarek! Cieszę się, że jak zwykle jest w świetnej formie i gorąco polecam tę książkę każdemu, kto jest fanem jej dotychczasowego dorobku. Bardzo się wzruszyłam, poznając kolejne losy bohaterów, którzy musieli zmagać się z wieloma przeciwnościami losu.

Zostaw recenzje