Ake Edwardson „Prawie martwy”

Stale rośnie grono oddanych miłośników szwedzkiego ? czy w ogóle skandynawskiego ? kryminału. Jedną z czołowych i najbardziej znanych w naszym kraju postaci tego nurtu z całą pewnością jest Ake Edwardson, kojarzony najczęściej ze stworzoną przez siebie postacią komisarza Erika Wintera.

W tym roku ? już w połowie lipca ? światło dzienne ujrzy kolejna część przygód tego, przez wielu wręcz uwielbianego, detektywa ? powieść Prawie Martwy. Fani cyklu w jego dziewiątej części znajdą wszystko, za co pokochali powieści Edwarsona ? wciągającą, pełną zagadek kryminalnych fabułę oraz mroczny nastrój, który udziela się już od pierwszych stron. Czym jednak tym razem kultowy już autor zamierza zaczarować polskich czytelników?

Fabuła Prawie Martwego osnuta jest wokół tajemniczego zniknięcia pewnej dziewczyny, które miało miejsce w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym piątym ? wówczas to piętnastolatka w zagadkowy sposób zniknęła z obozu młodzieżowego. Historia ta, jak się później okazało, miała rozwinięcie blisko czterdzieści lat później, kiedy to Göteborgu zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy, przytrafiające, z pozoru zwykłych i nie mających z tą sprawą nic wspólnego ludzi ? kulminacyjnym momentem jest zaś brutalne morderstwo.

Śledztwo mające wykryć winnego tej przerażającej zbrodni bardzo długo tkwi w martwym punkcie ? brak jest jakichkolwiek poszlak czy tropów. Wszystko jednak zaczyna powoli się zmieniać, a komisarz Erik Winter wraz ze swoimi współpracownikami krok po kroku dochodzi do szokującej prawdy. Prawie Martwy na pewno nie zawiedzie dotychczasowych fanów kryminalnego talentu Edwardsona ? poza nimi jednak na pewno zainteresuje nowych czytelników. Jest to świetna pozycja, by właśnie od niej zacząć swoją przygodę z fascynującym światem skandynawskiego kryminału.

Kup teraz: www.empik.com/prawie-martwy-edwardson-ake,p1075879294,ksiazka-p

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Ake Edwardson "Prawie martwy", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Kryminał

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. fan kryminałów pisze:

    Staram się być na bieżąco z kryminałami i chętnie czytam najnowsze propozycje. ?Prawie martwy? to książka, która właściwie od razu przypadła mi do gustu. Została ona napisana przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się ją lekko i przyjemnie. Na pewno niebawem sięgnę po kolejne pozycje tego autora.

Zostaw recenzje