RSSArchiwum dla Lipiec, 2013

Huszang Asadi „Listy do mojego oprawcy”

Huszang Asadi „Listy do mojego oprawcy”

Wydawnictwo Czarne przyzwyczaiło już polskich czytelników do tego, że publikuje świetne książki. Kolejną, nad wyraz udaną pozycją w katalogu Czarnego jest książka autorstwa Huszanga Asadiego pod tytułem Listy do mojego oprawcy. Książka nie jest tytułem najlżejszym ? zabierając się za jej czytanie musimy przygotować się na wstrząsające opisy scen, których autor był uczestnikiem w irańskim […]

Piotr Zychowicz „Obłęd ’44”

Piotr Zychowicz „Obłęd ’44”

Powstanie warszawskie jest bez najmniejszego wątpienia najważniejszym wśród wszystkich narodowych zrywów, o czym świadczyć może chociażby to, że co roku obchodzone są kolejne jego rocznice, a także to, jak wiele powstało na jego temat publikacji książkowych. Jedną z nich jest tytuł autorstwa Piotra Zychowicza pod tytułem Obłęd ’44 ? czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi […]

Alice Hoffman „Gołębiarki”

Alice Hoffman „Gołębiarki”

Urodzona w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym drugim roku Alice Hoffman od lat cieszy się opinią jednej z najlepszych amerykańskich powieściopisarek. O wielkiej popularności i ogromnym uznaniu, jakie stały się jej udziałem świadczy najlepiej fakt, że trzy z jej powieści zostały z ekranizowane.

Ake Edwardson „Prawie martwy”

Ake Edwardson „Prawie martwy”

Stale rośnie grono oddanych miłośników szwedzkiego ? czy w ogóle skandynawskiego ? kryminału. Jedną z czołowych i najbardziej znanych w naszym kraju postaci tego nurtu z całą pewnością jest Ake Edwardson, kojarzony najczęściej ze stworzoną przez siebie postacią komisarza Erika Wintera.

Sara Elfergen „Ogień”

Sara Elfergen „Ogień”

Pierwsza książka Sary Elfergen z miejsca stała się przebojem w wielu krajach. Krąg, bo o nim właśnie mowa, został okrzyknięty jednym z najlepszych thrillerów dla młodzieży i sprzedał się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Skąd tak wielka popularność owej książki?

Jodi Picoult „Z innej bajki”

Jodi Picoult „Z innej bajki”

Jodi Picoult to amerykańska pisarka. Na swojej liście ma kilka bestsellerów, uznawana jest więc za jedną z najzdolniejszych współczesnych autorek. Do tej pory autorka napisała 21 powieści. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak na przykład „Krucha jak lód”, „W naszym domu”, „Linia życia”, „Pół życia”, „Zagubiona przeszłość” czy też „Drugie spojrzenie”.