RSSArchiwum dla Październik, 2012

Schickel Richard „Martin Scorsese. Rozmowy”

Schickel Richard „Martin Scorsese. Rozmowy”

„Martin Scorsese. Rozmowy” to wyczekiwana od dłuższego czasu książka, która powstała na podstawie regularnych i pasjonujących rozmów doświadczonego krytyka filmowego Richarda Schickela i Martina Scorsese’a – prywatnie dwóch przyjaciół. Powieść, która przybiera formy biograficznej to historia młodego chłopaka wychowującego się w Little Italy, jednej z największych dzielnic kontrolowanych przez mafię w Nowym Jorku.

Ficner-Ogonowska Anna „Krok do szczęścia”

Ficner-Ogonowska Anna „Krok do szczęścia”

„Krok do szczęścia” autorstwa Anny Ficner-Ogonowskiej to doskonała kontynuacja powieści „Alibi na szczęście”, która od chwili swojej premiery trafiła na listy najchętniej sprzedających się książek ostatniego kwartału 2012r. Nowa pozycja pisarki wydaje się powtórzyć sukces poprzedniej lektury i sięgnąć półek bestsellerów w największych polskich księgarniach.

Carlos Ruiz Zafón „Więzień Nieba”

Carlos Ruiz Zafón „Więzień Nieba”

„Więzień nieba” to doskonała, osadzona w połowie XX wieku powieść  Carlosa Ruiza Zafóna, która podbija serca tysięcy czytelników na całym świecie. Książka nawiązuje to historia utrzymana w podobnej narracji do „Cienia wiatru”, chociaż w premierowej odsłonie znajdziemy więcej bezpośrednich nawiązań do współczesnej historii i segmentu politycznego. Niepowtarzalny charakter powieści nadaje reżim generała Franco, który odciska się […]

Richard Dawkins „Magia rzeczywistości”

Richard Dawkins „Magia rzeczywistości”

„Magia rzeczywistości” Richarda Dawkinsa to poprowadzona książka popularnonaukowa skierowana tym razem w stronę nieco młodszych czytelników. Autor przekazuje w swoim dziele zagadki natury i najdoskonalszych osiągnięć człowieka na przestrzeni lat. „Magia rzeczywistości” to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą obalić mity związane z cudami, niezrozumiałymi zjawiskami i szeroko rozumianą kulturą religijną.

Cassandra Clare „Mechaniczny Książę”

Cassandra Clare „Mechaniczny Książę”

„Mechaniczny Książę” autorstwa Cassandry Clare to kontynuacja znakomitej powieści fantastycznej „Mechaniczny Anioł”, która stała się w krótkim czasie światowym bestsellerem w swoim gatunku. Premierowy tytuł przedstawia dalsze losy głównej bohaterki, która ukrywa się w podziemiu wiktoriańskiego Londynu.

Sarn Amelie „Thorgal. Wyprawa do krainy cieni”

Sarn Amelie „Thorgal. Wyprawa do krainy cieni”

„Throgal. Wyprawa do krainy cieni” to kontynuacja cyklu, w którym poznajemy dalsze losy Throgala i Aaricii, którzy w końcu znów są razem, ale niezwykły splot wydarzeń toruje im nowe przeszkody. Bohaterzy będą musieli stanąć naprzeciw potężnego Breka-Zaritha, który dla sięgnięcia po władzę absolutną planuje porwać i uwięzić parę.